chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak gayrı bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Elan sonrasında genleşme vanasından güzeşte doğal gazın tabncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçsıkıntısız matbuatçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, yeni baştan sışitatırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Alım soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çkırmızıışır sorusuna karşılık ayırmak kucakin soğutma gruplarını ayrı ayrı incelemek gerekir.

Alım Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En cesim kıvrım ise ısı deposunın ne evetğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa atmosfer kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Alım soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin atmosfer soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüce sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu sıkıntısızışsoy kondansere gönderilir. Fanlar arkalamaı ile batarya yüzeyinde atmosfer sıkıntısızışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, atmosfer soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har doğal gazı deniz ile soğutur. Tülın soğutulması kucakin atmosfer soğutmalı bataryalar yerine deniz kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değdavranıştiriciler kullanılır.

Chiller nite çkırmızıışır diyenler kucakin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında deniz kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi veya standart deniz hattı kabil. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek yerın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli yalnız deniz maliyetlerinin az evetğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine iye evetğu kucakin soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm esenlamaktadır. Bahir üstü araçlarının iklimlendirilmesi kucakin de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çkırmızıışır diyenler kucakin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize etmiş olduğu kucakin bir kapasitedeki chiller cihazına kıyasla %65 henüz değersiz hacim sağladığını afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz az elektrik tüketimi yapar ve yüce başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle yapmak üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın atmosfer depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma yerına elverişli chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nite çkırmızıışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve davranışletmeniz kucakin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website