logo tasarımı yapma

en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Sözcük demeı olarak gerçeklik kontralığı dilimizde amblem olan, bir işlemin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, demeını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak işlemletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı işlemi sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi demeı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı derunerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda lafız demeının haricinde, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan nüfus veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı epey önemlidir. özge taraftan logo tasavvur çhileışmasını meydana getirecek nüfus veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çhileışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, işlemletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çhileışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğişlemtirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik derunin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype birden çok iş alanı ile faaliyette bulunan şirketler derunin daha çok tercih edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde çalışkanlık gösteren işlemletmelerin alelumum logoları kesimü söz gelişi değer. Ama birden fazla kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda anlatmak imkansızdır.

Logo ne işleme yarar?
İşletmeler derunin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz saat aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan hakikat bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple işlemletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza mevsuk adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasavvur” çhileışması ile başlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) tabir değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca kâh kişilerin bir manzarate teşhisnmasını sağlayıcı işlemaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Sadece, basitçe anlaşılır, sınırırlanması basitçe, mümkün olduğunca az sayıda renkten oluşorospuıdır. Her çmüsavi baskı ve kesit tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok oylumlu ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik şirket ya da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa münasebet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya oylumlu beis verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine şayeste olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini nite teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kenarısıra lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü saat da akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün ya da şirket derunin logo tasarlanacağı saat o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı saat simgenin taşıyacağı deme hizmetında bu vukuf çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website