Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daimî giriş yaratıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çallıkındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan yoklama esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseri kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde vaziyet meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram temassı istediği muhtevain şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çgidermek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişkazançlı farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nite Geri Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen eşhas muhtevain ne günah ki çok ziyade seçenek bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok ziyade hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye esasen sair kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve sadece ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tutum şifreniz değmeslektiğinde yahut kullanıcı adınız değmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değmeslektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da gâh “değmeslekikliği geçmiş allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat ekseri saldırganlar elektronik posta adresini değmeslektirdiği muhtevain sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website