Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki periton. Fakat bu iki periton konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online düzenışdataş firmaları ve internetten satış fail e-kâr siteleri dâhilin nazik olan bu iki periton, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her iki periton da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü pozitifrmaya yardımcı evet, fakat aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu kırmızda çağ çağ birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı berenarı elan açgelgel ve beraber inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türkçe olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde elan görünür ve elan ulaşılabilir olması dâhilin yapılan çdüzenışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam gelgelı gerçekleştirilerek web sitelerinde seyrüsefer peşışı hizmetlemlerinin bütününe denir. En pop ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik kıymetini pozitifrmaya yönelik bir çdüzenışma olan SEM, alıcı kitlesini yetiştirmek açısından da oldukça önemlidir. üste SEM çdüzenışmaları ile trafiğinizi anlık arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çdüzenışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çdüzenışmalardır. SEM belirli bir bütçe dâhilin verilen reklamları kapsarken SEO çdüzenışmaları belirli anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde eylemek dâhilin yapılan çdüzenışmalardır. Gelin, bu muhaliflaştırmayı berenarı elan açgelgel.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çdüzenışmaları arasındaki fark; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret muhaliflığında, SEO’nun ise dâhilerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde konstrüksiyonlabilmesidir. Doğrusu SEO dâhilin en ilkin içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet dışında performans göstermesi dâhilin yeni bir ödeme konstrüksiyonlmaz.

Bunun dışında bir önemli fark da hızdır. SEM çdüzenışmalarında sonucu elan hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi güdük müddet içinde pozitifrabilirsiniz. Bunun tersine SEO çdüzenışmaları ise uzun soluklu çdüzenışmalardır. SEO çdüzenışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri etap etap yapmalkaloriız.

Bu iki dijital pazarlama peritonı arasındaki bir diğer önemli fark da doğallıktır. SEM çdüzenışmaları ücretli reklam çdüzenışmaları başüstüneğu dâhilin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çdüzenışmalarında bu gestalt değişikdır. SEO çdüzenışmaları elan katıksız icraatı kapsar ve sitenize elan örgensel bir seyrüsefer temizışı sağlamlar.

Bu iki periton, dâhilerik itibarıyla da ayrımlılık gösterir. SEO çdüzenışmalarındaki dâhilerikler kullanıcı deneyimini pozitifrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Doğrusu elan çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çdüzenışmalarında ise maksat elan ticari başüstüneğu dâhilin dâhilerikler SEO çdüzenışmalarındaki gibi olmayabilir.

Fakat bu ummak bileğildir ki SEM dâhilerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki periton arasındaki dâhilerik konseptleri ve odaklar değişikdır. üste belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden elan kazançlı evet da elan üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına nazaran ikisinden bile faydalanılabilir.
Yazgımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Bitiren Davranışları: Sayısal Inkılapün Yükselişi kırmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website