Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat alanında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde bellik kuruluşu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli eğitim bilimi bölümünde eş olarak birbir hayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En makro ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çalışmalar yürüten KALKO, birbir hayli futbol, basketbol abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Cesimçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taçı teselsül Türkiye’nin en makro özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır el kurulunda alan almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birbir hayli dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her sene birbir hayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website