Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca fen aktarımı muhtevain değil, aynı zamanda sefa muhtevain de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) dostça yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız herhangi biriyle mimarilabildiği kadar hassaten tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve dostça ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş etkili olmak muhtevain yalnızca nickname (suni kişi) yazmak yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete başlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program meyan çehreünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü kadar tercihe bandajlı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kısa müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma yazılımıdır. Bir diğer popüler chat program olan ve internetin efsane yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website